Божидар Аврамов отново облече екипа на баскетболния Черно море Тича, а

...

Баскетболният Черно море победи Академик при завръщането на Божо Аврамов

Божидар Аврамов още веднъж облече екипа на баскетболния Черно море Тича, а варненци надвиха със  71:65 (16:18, 24:15, 5:14, 26:18)  над Академик Бултекс 99 (Пловдив) при завръщането на националния играч в редиците на родния му клуб в зала " Христо Борисов, написа Sportal.bg.

За “моряците ” това бе трета победа в последните четири мача и общо седма от началото на сезона, като с този триумф те се изравниха с пловдивския си противник - и двата клуба към този момент са с баланс 7-9.

Срещата стартира равностойно, само че след 4:3 за домакините гостите съумяха да вкарат 7 следващи точки и в средата на частта поведоха с 10:4. Черно море Тича съумя да понижи изоставането си при 8:10, само че Академик Бултекс направи нова серия от 6 следващи точки и дръпна с 16:10 2.41 минути преди края на първата част. До края на първата четвърт в играта на двата тима имаше много брак, само че гостите взеха частта с 18:16.

Домакините стартираха втората част с тройка на Веселин Георгиев и поведоха в резултата. Гостите отвърнаха със серия от 8 точки и поведоха с 26:19 след близо 3 минути игра. След 28:22 за Академик Бултекс последваха доста мощни минути за домакините, които вкараха вкараха 14 следващи точки, от които три тройки - една на Симеон Илиев и две на Веселин Георгиев, и Черно море Тича поведе с 36:28. На полувремето домакините водеха с 40:33.

След почивката и двата тима допускаха доста неточности. Стрелбата на домакините бе извънредно слаба и те съумяха да вкарат единствено 5 точки за цялата част. Гостите също не бяха на равнище при стрелбата, само че за пет минути игра осъществиха 8 против единствено 2 точки и съумяха да понижат изоставането си до точка - 41:42. Академик Бултекс изравни резултата след още минута игра.

Преди последната част гостите водеха с 47:45. В началото на последната четвърт резултатът бе изравняван два пъти, след което гостите поведоха с 5 точки при 54:49. Малко повече от три минути преди края с тройка на Коча Йовович Черно море Тича поведе в резултата при 57:55. Домакините съумяха да запазят преднината си и справедливо взеха успеха със 71:65.

Симеон Илиев с 18 точки и 18 битки впечатли с представянето си за спечелилите. Крилото сподели 100% успеваемост за 2 точки (5/5), означи 1/4 от тройката, както и 5/7 при наказателните удари. Веселин Георгиев с 15, Коча Йовович с 13 и Николай Георгиев с 10 допълниха карето на топреализаторите, а Джими Гавин, който бе петият титуляр, остана на точка от кота “10 ” - с 9, както и 5 асистенции. Аврамов игра 22 минути като запаса, успявайки да направи 6 асистенции и да отнеме 2 топки.

Шакир Смит с 19 и Александър Груев с 10 бяха единствените баскетболисти на гостите, приключили с двуцифрен точков актив.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!